Pomoc psychologiczna

W Twoim życiu z SM mogą zdarzać się chwile, w których będziesz potrzebował profesjonalnego wsparcia w radzeniu sobie z chorobą. Być może będziesz miał/miała trudności z zakceptowaniem diagnozy lub też mówieniem o Twoich lękach i emocjach związanych z SM. Musisz pamiętać, że nie jesteś z tymi problemami sam/sama - dostępne są różne formy wsparcia psychologicznego, które mogą pomóc Ci w radzeniu sobie z chorobą i jej skutkami.

Skorzystanie z pomocy psychologicznej w ramach NFZ jest możliwe na dwa sposoby:

  • Aby skorzystać z konsultacji psychologicznej w Poradni Zdrowia Psychicznego (PZP), najpierw należy odbyć wizytę u lekarza psychiatry, który może wystawić skierowanie na wizytę u psychologa. Do lekarza psychiatry pracującego w PZP nie trzeba mieć skierowania.
  • Inną możliwością jest skorzystanie z rozmowy psychologicznej w Poradni Psychologicznej NFZ, gdzie należy mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.

Warto pamiętać, że oprócz psychologów/psychoterapeutów pracujących w ramach NFZ, można skorzystać z takiej samej pomocy w ramach różnego rodzaju stowarzyszeń czy też fundacji działających na terenie całego kraju. Po więcej informacji prosimy o kontakt z naszym Centrum Informacyjnym o SM .Polub nas na facebooku Polub nas na facebooku