Współpraca w ramach Wolontariatu

Logo Klubu Wolontariusza i Wolontariuszki w Gimnazjum nr 5 w Warszawie

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego w ramach wolontariatu współpracuje z Gimnazjum nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie. To właśnie uczniowie tej placówki są główną siłą, dzięki której akcja „SyMfonia Serc” może odbywać się bez zakłóceń.

Współpraca oprócz regularnych spotkań z uczniami działającymi w szkolnym kole wolontariatu, które w Gimnazjum nosi nazwę „Klub Wolontariusza i Wolontariuszki” polega także na aktywnym uczestnictwie tychże uczniów w życiu naszej organizacji, jak również na pomocy przy organizacji akcji społeczno-edukacyjnej pod nazwą „SyMfonia Serc”.

Dzięki tej współpracy uczniowie odbywają szereg różnych spotkań z interesującymi osobami, które mają bezpośredni lub pośredni związek z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego.

Przy pomocy wolontariatu uczniowie Gimnazjum mają szanse aktywnie spędzać czas, poświęcając go osobom potrzebującym, jak również pozyskują nowe umiejętności i poszerzają wiedzę, która może zaprocentować w ich dalszej drodze życiowej.Polub nas na facebooku Polub nas na facebooku